TOTAL 0W-30 Olej zamów online w korzystnej cenie

3 produtky
Quartz INEO First 0W-30
Nr artykułuOIL-1391-5938
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast
QUARTZ 9000 0W-30
Nr artykułuOIL-2127-6565
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast
QUARTZ INEO L LIFE 0W-30
Nr artykułuOIL-2132-6572
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast

Skuteczne smarowanie silnika przy niskiej temperaturze

Niewielka lepkość oleju oznaczona symbolem 0W (W - od ang. winter, czyli zima) powoduje, że płyn wydajnie pracuje, chroniąc silnik przed zatarciem w niskich temperaturach. W przypadku Total 0W-30 masz do czynienia z najmniejszą możliwą lepkością, zaindeksowaną przez SAE (Stowarzyszenie Inżynierów Samochodowych). Ta cecha fizyczna zmieni się w wyższej temperaturze, płyn stanie się bardziej lepki i może pracować skutecznie również przy 20C. Oczywiście zakres temperatur dotyczy warunków zewnętrznych.

Bogaty skład wydłuża żywotność cieczy i silnika

To mieszanka produktów powstałych w wyniku destylacji ropy naftowej, uszlachetnionej i podległej krakingowi, do której następnie dodano: związki polimerów, mające za zadanie oczyszczenie płynu, przez co zachowuje on długą żywotność, więc wymieniasz olej rzadziej niż zwykleskładniki zapobiegające korozji, aby podczas smarowania zapobiegać powstawaniu, osadzaniu się i przemieszczaniu rdzyśrodki smarne, aby Total 0W-30 zapewniał ochronę ściankom silnika i innym ruchomym częściomprzeciwutleniacze, aby smarowidło zachowało właściwości smarne przy kontakcie z powietrzem, a także w tym celu zastosowano związki antypienne, żeby konsystencja oleju pozostała bez zmiandodatki wpływające na obniżenie temperatury krzepnięcia syntetyku, przez co można być spokojnym o smarowanie silnika przy zimnym rozruchu, jak i podczas pracy silnika przy niskich temperaturach na zewnątrz

Warstwa polimerów przylega do ścianek i chroni je

Podczas tarcia ważną rolą oleju jest nasmarowanie nie tylko ruchomych części, ale i ścianek. Związki polimerów przylegają do nich, chroniąc przed zatarciem i przegrzaniem również po smarowaniu, przez co działanie syntetyku jest jeszcze bardziej skuteczne. Zamów wydajne oleje Total 0W-30 w serwisie Olej-silnikowy24.pl.