SHELL Helix Ultra 5W-30 Olej zamów online w korzystnej cenie

1 produtky
Helix Ultra 5W-30 ECT C3
Nr artykułuOIL-794-2627
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast

Czysty silnik możesz uzyskać dzięki nowoczesnym syntetykom

Gdy wszystkie elementy układu silnikowego pracują sprawnie i płynnie, samochód porusza się z niezrównaną płynnością nawet przy dużych prędkościach. Warto zadbać o ochronę silnika i o jego oczyszczanie z zanieczyszczeń, żeby zyskać wysokie osiągi. Właśnie z myślą o redukcji opadów powstał syntetyczny olej Shell Helix Ultra 5W-30. Zastosowana formuła PurePlus odpowiada za efektywne oczyszczanie osadów, a system "low SAPS" wydłuża żywotność filtrów cząstek stałych. Ten nowoczesny syntetyk charakteryzuje się ponadto: dużą wydajnością pracy, zmniejszeniem zużycia paliwa, udrożnieniem przepustowości DPF-ów, wydłużeniem czasu eksploatacji silnika, ochroną przeciw korozji

Wybierz olej z redukcją tarcia dla lepszych osiągów

Efektywne smarowanie poszczególnych bloków silnikowych wydłuża ich żywotność. W efekcie zmniejszonego tarcia wzrasta wydajność silnika. Cząstki utleniające w składzie zawiesiny przyczyniają się do jej dłuższego zastosowania, a zarazem sam olej nie traci swoich własności. Destylat ropy naftowej wraz z dodatkami polimerów i poliestrów może więc służyć przez kilkadziesiąt tysięcy kilometrów przebiegu, a dzięki zaawansowanej technologii oszczędzi on silnik przed nadmiernym tarciem, nagrzaniem i korozją. Lepkość cieczy zależy od temperatury, więc dostosowuje się ona do warunków zimowych bądź letnich.

Do jakich typów aut zastosować syntetyk z serii ECT C3?

Shell Helix Ultra 5W-30 znajduje zastosowanie w silnikach benzynowych i Diesla. W obu wersjach układu silnikowego sprawdza się ona jako wydajna zawiesina, która dzięki unikalnej formule chroni silnik przed skutkami tarcia i redukuje ilość odpadów. Całoroczne płyny olejowe zamówisz w sklepie Olej-silnikowy24.pl.