SHELL Helix Ultra 0W-40 Olej zamów online w korzystnej cenie

1 produtky
Helix Ultra 0W-40
Nr artykułuOIL-374-1442
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast

Zawiesiny nowej generacji ochronią silnik Twojego auta

Doskonałą ochronę silnika w każdych warunkach atmosferycznych na drodze uzyskasz dzięki Shell Helix Ultra 0W-40. Płyn wykazuje dużą odporność termiczną, dzięki czemu zapewnia równomierne smarowanie zarówno podczas jazdy, jak i w trakcie rozruchu. Zwłaszcza zimą jest to istotne, aby ciecz posiadała odpowiednią lepkość i nie gęstniała. Dlatego syntetyczne oleje nowej generacji uszlachetnia się w procesie destylacji ropy naftowej, dodaje związków poliestrów i polimerów, przez co nie tężeją podczas mrozu i skutecznie chronią silnik również zimą. Poza tym zawiesina zawiera również substancje: przeciwko rdzewieniu, chroniące przed utlenieniem, zwiększające smarność i poślizg, dyspersyjne, w celu eliminacji zanieczyszczeń. Podczas uruchamiania silnika drobne cząsteczki płynu rozchodzą się po tłokach i innych elementach układu silnikowego, przylegając do ścianek, aby zminimalizować tarcie i nadać lekkość.

Lekka praca silnika poprawia osiągi i komfort jazdy

Mniejszy opór elementów w silniku przyczynia się do uzyskania wyższego komfortu podczas prowadzenia auta, jak i do oszczędności właściciela pojazdu. W trakcie rozruchu nie jest bowiem potrzebna większa ilość paliwa, ponieważ nie dochodzi do przeciążeń. Podobnie podczas pracy części mechanicznych, kiedy są one dobrze nasmarowane, działają efektywnie. Syntetyki posiadają związki, które wpływają na eliminację zanieczyszczeń. Dzięki temu olej może służyć przez długi czas, a do tego maleje częstotliwość wymiany płynu. Shell Helix Ultra 0W-40 przeznaczony jest do eksploatacji w samochodach osobowych typu BMW, Volkswagen, Porsche, Renault, Fiat, Mercedes. Posiada znaczniki ACEA w klasie A3, B3 i B4.

Możesz zamówić nowoczesny syntetyk przez internet

Zarówno ciecze syntetyczne, jak i półsyntetyki i płyny mineralne można zamówić online. W tym celu odwiedź witrynę Olej-silnikowy24.pl i wybierz odpowiednią dla Twojego typu samochodu zawiesinę, aby chronić silnik przed przegrzaniem, zatarciem i niekorzystnym wpływem czasu.