Antifreeze zamów online w korzystnej cenie

2 produtky
preparat do chłodnicy chronišcy przed zamarzaniem - niebieski kolor - G11
Nr artykułuOIL-1630-4315
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast
Dostawa z reguły
w ciągu jednego
dnia roboczego
preparat do chłodnicy chronišcy przed zamarzaniem
Nr artykułuOIL-1491
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast
Dostawa z reguły
w ciągu jednego
dnia roboczego

Kilka słów na temat układu chłodzenia silnika spalinowego

Antifreeze to płyn chłodzący przeznaczony do użytkowania w układach chłodzenia silników spalinowych mający na celu przede wszystkim zapewnienie należytej ochrony chłodnicy. Wysokiej jakości płyny chłodnicze produkuje się na bazie glikolu bądź glikolu propylenowego. Ich skład jest ściśle uzależniony od rodzaju płynu i jego przeznaczenia. Płyny wytwarzane na bazie glikolu propylenowego wymagają jednak stosowania określonych dodatków, z których najważniejszym jest środek przeciwkorozyjny. W płynach tych można jednak spotkać również inne dodatki. Stosuje się je na przykład w celu uniknięcia pienienia się płynu w układzie. Inne natomiast to takie, które stanowią dodatkowe zabezpieczenie gumowych elementów samochodowego układu chłodniczego. Nowoczesne produkty są doskonale przygotowane do tego, by nie tylko utrzymywać optymalną temperaturę cieczy, ale również zapewnić mniejszą awaryjność całego układu.

Antifreeze, czyli płyn chłodzący w silniku spalinowym

Jak większości użytkowników czterech kółek wiadomo, płyn chłodniczy w praktyce musi być odporny na obie temperaturowe skrajności. Przede wszystkim nie może zamarzać i jest to jeden z ważnych elementów, które umożliwiają bezawaryjne użytkowanie pojazdu. Z drugiej strony kto z nas nie widział na poboczu samochodu z otwartą maską i unoszącymi się kłębami pary? Często przyczyną takiego widoku jest brak odporności płynu na drugą skrajność, czyli na wysokie temperatury. Jedną z przyczyn jest niewłaściwe stężenie płynu chłodzącego w układzie. Kiedy jego temperatura dochodzi do około stu stopni, zaczyna on wrzeć uniemożliwiając dalszą podróż.

Płyn chłodniczy wielu marek dostępny w naszym sklepie internetowym

Antifreeze różnych znanych marek przeznaczony do działania nawet w najbardziej ekstremalnych temperaturach z łatwością kupisz w naszym sklepie internetowym olej-silnikowy24.pl. Zapewniamy sprawną obsługę i fachowe doradztwo.