HIGH PERFORMER

25 l Kanister
611,63 zł

24,47 zł po Litr

Cena z VAT
doliczając wysyłkę
Dostępny natychmiast

Szczegóły produktu

Olej hydrauliczny BIO High Performer HLP ISO VG 32-46-68 (na bazie syntetycznych, biodegradowalnych estrów) to przyjazny dla środowiska, biodegradowalny olej hydrauliczny.

Olej hydrauliczny BIO firmy High Performer stanowi odciążającą środowisko alternatywę dla olejów hydraulicznych na bazie mineralnej. Biodegradacja wg CEC-L-33-T-82 (21 dni) przekracza 90 %. Nie jest rozpuszczalny w wodzie i w przypadku wycieków lub ubytków, np. wskutek pęknięcia węża, zostaje prawie w całości zatrzymany przez górne warstwy gleby, gdzie ulega biodegradacji.

Wskazówki odnośnie zastosowania:

Wykazuje doskonałą odporność na starzenie w wysokich temperaturach i wyjątkowo dobrze zachowuje się w niskich (temperatura płynięcia <-45°C). Rezerwa wydajności oleju hydraulicznego BIO jest wyższa niż olejów konwencjonalnych na bazie mineralnej Z tego względu znajduje zastosowanie w maszynach budowlanych, rolniczych i leśnych, pracujących w bardzo trudnych warunkach eksploatacyjnych. Swe wyjątkowe rezerwy wydajności uruchamia w warunkach ekstremalnego obciążenia cieplnego i pod wysokim ciśnieniem roboczym.

Względy środowiskowe wymagają, aby przy przestawianiu na olej hydrauliczny BIO jak najdokładniej opróżnić układ hydrauliczny. Dodatkowe oczyszczanie ze starego oleju nie jest konieczne. Natomiast zwykłe dolanie oleju nie spowoduje, że powstała mieszanka stanie się ekologiczna.

Zalecenia dotyczące racjonalizacji:

Olej hydrauliczny BIO firmy High Performer praktycznie pokrywa następujące lepkości: ISO VG 32; 46; 68, klasy SAE 5W, 10W, 15W, 20, 20W-20, 30. W zależności od jakości przeprowadzanego serwisu, możliwe jest przedłużenie interwałów wymiany oleju.

Uwaga: Poliglikole nie tolerują olejów hydraulicznych BIO ani olejów na bazie mineralnej i z tego względu nie należy ich ze sobą mieszać.

Przestawienie układów hydraulicznych z olejów mineralnych na oleje hydrauliczne BIO nie wymaga zastosowania innych filtrów lub materiałów uszczelniających. Zgodność z lakierami sprawdzono wg DIN 53 168 przy zastosowaniu lakierów dobrej jakości, dostępnych w handlu. Lakiery naprawcze lub np. lakiery inne niż 2-komponentowe mogą nie być całkowicie odporne na działanie mineralnych lub syntetycznych olejów estrowych. Dlatego należy unikać zwilżania powierzchni (lakieru) przez olej hydrauliczny BIO.

Po przestawieniu na olej hydrauliczny BIO w interesie bezpiecznego użytkowania należy po ok. 15 godz. eksploatacji oczyścić lub wymienić dotychczasowe filtry oleju. Uwaga: W przypadku precyzyjnej filtracji, uwolnione pozostałości, np. resztki olejów i inne zabrudzenia mogą obniżyć trwałość filtra w pierwszym okresie po zmianie oleju. Olej hydrauliczny BIO firmy High Performer nie powinien być używany w agregatach napełnianych olejami typu ATF (oleje wielofunkcyjne UTTO/STOU) ze względu na swą charakterystykę tarciową wynikającą ze struktury chemicznej olejów estrowych.

Urządzenia z lamelowymi hamulcami chłodzonymi olejowo lub z tzw. wandlerem, czyli sprzęgłem hydrokinetycznym, zasilanym olejem ze zbiornika hydraulicznego nie mogą być zalewane olejem BIO High Performer. Olej hydrauliczny BIO powinien być stosowany wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko zanieczyszczenia gleby lub wód gruntowych na skutek wycieku oleju. Dotyczy to wszelkich urządzeń pracujących w obszarze oczyszczania i ochrony wód albo w strefie wód gruntowych, np.:

  • maszyn w oczyszczalniach ścieków

  • statków pogłębiających und koparek pływających

  • agregatów hydraulicznych stosowanych w pracach leśnych i polowych

  • maszyn do robót ziemnych, pracujących w dorzeczach

  • maszyn do wykonywania przecisków hydraulicznych i tuneli

  • napędów hydraulicznych śluz i zapór rzecznychNumer użytkowy 10084
10085
14814036
14814037
Field of operation Autobus
Ciężarówka
Maszyny
Maszyny leśne
Przemysł
Traktor
Characteristics Syntetyczny
EAN/GTIN 4032167100855
4032167100848

Oceny

Powrót do ocen

Wystaw ocenę