MOBIL 5W-30 Olej silnikowy zamów online w korzystnej cenie

4 produtky
1 ESP 5W30 KEG
Nr artykułuOIL-2084-6438
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast
Mobil 1 ESP 5W30 PAIL
Nr artykułuOIL-2093-6457
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast

Wybierz syntetyki z niskim współczynnikiem tarcia

Aby smarowanie dawało jak najlepsze efekty, warto wybrać syntetyczną zawiesinę do silników benzynowych i układów Diesla Mobil 1 5W-30. Zawiera ona niewiele popiołu, a aktywne związki polimerów i poliestrów efektywnie oczyszczają silnik z odpadów, zapewniają mu płynną i lekką pracę, przez co zachowuje on sprawność na dłużej. Jakie typy olejów i do jakich modeli samochodów możesz znaleźć na stronie Olej-silnikowy24.pl? W zależności od rodzaju systemu silnikowego dostępne są oleje mineralne, syntetyki i półsyntetyki, np.: SUPER 3000 X1 FORMULA FE to syntetyk do użytku w Fordach, SUPER 3000 FORMULA V 5W-30 sprawdza się w Porsche i Volkswagenie, ESP FORMULA posłuży w Mercedesie i BMW.

Własności fizyczne oleju dostosowują się do temperatury

Lepkość zawiesiny i jej gęstość zależą od temperatury otoczenia. Dlatego syntetyki z tej serii można stosować w silnikach przez cały rok. Jeśli wskutek tarcia poszczególne elementy układu silnikowego zaczną się nagrzewać, olej je schłodzi i zmniejszy tarcie. Z kolei podczas rozruchu "na zimno" związki oleiste umożliwią płynne wprowadzenie pojazdu w ruch. Ponadto oddziałują one ochronnie na powierzchnie znajdujące się wewnątrz silnika. Pokrywają ją warstwą antykorozyjną, aby zapobiec rdzewieniu. Własności utleniające oleju przyczyniają się do zmniejszenia ilości zanieczyszczeń oraz wydłużają jego skuteczną pracę.

Zmniejszeniu ulega również wydzielanie spalin

Właściwe smarowanie przy użyciu Mobil 1 5W-30 sprawia, że zmniejsza się zużycie paliwa. Silnik pracuje wydajniej i dzięki temu zwiększają się osiągi pojazdu. Ponadto maleje emisja spalin, co przyczynia się do ochrony środowiska.