LIQUI MOLY 10W-40 Olej zamów online w korzystnej cenie

4 produtky
LEICHTLAUF 10W-40
Nr artykułuOIL-41
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast
MoS2 LEICHTLAUF 10W-40
Nr artykułuOIL-208-1361
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast

Zapewnij silnikowi profesjonalną i skuteczną ochronę

Działanie silnika jest wielu kierowcom doskonale znane, dlatego dobierają oni oleje wyższej klasy, które pozwolą efektywnie chronić silnik przed różnymi zagrożeniami. Olej, zwany często czynnikiem smarującym, ma tu kolosalne znaczenie, dlatego warto przyjrzeć się występującym na rynku produktom i zrozumieć, na czym polega różnica między syntetykiem a smarem mineralnym. Różnego typu nowoczesne oleje proponuje marka Liqui Moly 10W-40. W sklepie Olej-silnikowy24.pl znajdziesz: produkty syntetyczne, półsyntetyki, oleje mineralne. Wszystkie z nich różnią się składem, a zatem i zastosowaniem. Syntetyki są bogate w polimery węglowo-wodorowe, poliestry oraz smar uzyskany wskutek destylacji ropy naftowej z krakowaniem na bazie wodoru. Półsyntetyki natomiast poza niewielką zawartością tych samych składników, co syntetyki, zawierają jako bazę destylaty uzyskane wskutek uszlachetnienia ropy naftowej. Jeśli zawartość dodatków przekracza ustalony przedział, mówi się o półsyntetykach, ale jeśli jest poniżej tego przedziału, wtedy mowa o olejach mineralnych.

Niezależnie od rodzaju mogą być stosowane w różnych typach silnika

Smary syntetyczne i mineralne możesz stosować zarówno w silnikach Diesla, jak i benzynowych. Producent musi zamieścić stosowną informację. Gdy wybierasz np. Liqui Moly 10W-40 Super Lekki Bieg, ma on zastosowanie do obu typów silnika. Jest syntetycznym olejem do użytkowania przez cały rok. Mineralna mieszanka nazwana Lekki Bieg (Leichtlauf) także posłuży przez cały rok, ale jest przeznaczona tylko do silników Diesla. Dostępny jest również całoroczny półsyntetyk z tej serii, dedykowany silnikom benzynowym.

Stosuj oleje zgodnie z zaleceniem producenta

Jeśli dany olej pracuje efektywnie w samochodach osobowych, na określonym typie silnika, wybierz taki produkt, który będzie pasował do Twojego typu pojazdu dla uzyskania jak najlepszych parametrów ochronnych i osiągów.