KROON-OIL Olej zamów online w korzystnej cenie

1 produtky
Nr artykułuOIL-611-6185
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast

Sprawdź, co zyskasz dzięki profesjonalnym syntetykom

Destylaty ropy naftowej poddawane procesom uszlachetniania i krakingu są obecnie wzbogacane w różne dodatki, które mają na celu skuteczne ochranianie układu silnikowego przed negatywnymi skutkami tarcia, jak i zapobieganie zanieczyszczeniom wewnątrz silnika. Kroon-Oil należy do produktów nowej generacji, ponieważ drobinki zawarte w zawiesinie precyzyjnie przylegają do ścianek w ruchomych częściach silnika, aby chronić je przed zbytnim nagrzaniem i tarciem. Wskutek tego praca mechanizmów w obrębie silnika odbywa się płynnie i bezawaryjnie. A to z kolei wpływa na zredukowanie zużycia paliwa i uzyskanie lepszych osiągów.

Oleje syntetyczne spełniają kilka funkcji jednocześnie

Do usprawnienia pracy silnika niezbędny jest wysokogatunkowy płyn smarny, który cechuje się wielozadaniowością. Zapewnia on jednocześnie:

  • równomierne rozprowadzenie oleju w celu ochrony przed zatarciem
  • utrzymanie czystości dzięki związkom dyspersyjnym
  • ochronę przed nadmiernym nagrzaniem
  • płynną pracę wszystkich podzespołów również przy zimnym rozruchu
  • długotrwałe użytkowanie dzięki zawartości dodatków przeciw starzeniu się oleju i przeciwko jego krzepnięciu
  • Nowoczesne syntetyki poza wymienionymi wyżej funkcjami są jeszcze bardziej efektywne w działaniu w porównaniu z poprzednikami, zawierają bowiem specjalne związki zwiększające smarność, powodujące lekką pracę części silnikowych. W klasyfikacjach jakościowych płyn Kroon-Oil został oznaczony jako ACEA i API, a w klasyfikacjach lepkości są to parametry takie, jak 10W-60, 5W-30, 0W-40 i inne.

    Lepkość zawiesin syntetycznych ma ogromne znaczenie

    Pamiętaj, aby dobrać taki syntetyk, który będzie spełniał Twoje wymagania - może on być użytkowany przez okres całoroczny lub tylko sezonowo. Oznaczenie typu 10W-60 mówi o tym, że ten konkretny produkt nadaje się do zastosowania zarówno zimą, jak i latem. Aby zamówić właściwy płyn ochronny wejdź na Olej-silnikowy24.pl.