FUCHS 10W-40 Olej zamów online w korzystnej cenie

8 produtky
SILKOLENE SUPER 4 10W-40
Nr artykułuOIL-1364
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast
Titan SYN MC 10W-40
Nr artykułuOIL-238
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast
Titan SYN Pro Gas 10W-40
Nr artykułuOIL-310-7182
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast
Agrifarm Mot 10W-40 MotorĂśl
Nr artykułuOIL-801-2711
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast
Titan Cargo MC 10W-40
Nr artykułuOIL-817-2747
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast

Postaw na precyzyjny i szybki proces smarowania

Fuchs 10W-40 przy smarowaniu oczyszcza wnętrze silnika, aby zachowana została jak największa przepustowość przepływu płynu. Związki polimerów zawarte w destylacie ropy naftowej przylegają do ścianek magistrali, zapewniając długotrwałą ochronę i naolejenie w najbardziej odległych punktach układu. Kiedy silnik pracuje bez oporu, a poszczególne części nasmarowane olejem przesuwają się gładko, maleje ich tarcie. Wskutek upłynnienia pracy silnika nie tylko maleje ryzyko awarii i przegrzania, ale także wzrastają właściwości jezdne pojazdu. Co za tym idzie, silnik potrzebuje mniejszej mocy do pracy, więc spada zużycie paliwa. Profesjonalnie i precyzyjnie nasmarowane elementy mechaniczne mogą pracować znacznie wydajniej mimo obciążeń, wzrostu temperatury czy zwiększenia obrotów silnika.

Co w przypadku, gdy korona tłoku rozgrzeje się do 300C?

Przy różnego typu przeciążeniach, nawet wtedy, gdy silnik może być narażony na działanie jeszcze większych temperatur, olej działa dalej skutecznie i z pełną mocą. Nowoczesny syntetyk został wytworzony w specjalnym procesie technologicznym, dzięki czemu zyskuje dodatkowe właściwości ochronne i wyższą odporność termiczną. Zimą wykazuje się mniejszą lepkością, wtedy bowiem musi szybko dotrzeć do górnych części układu silnikowego, aby zapewnić staranne smarowanie, zatem im jest mniej lepki, tym lepiej spełnia swoje funkcje. Z kolei w sezonie letnim jego lepkość wzrasta, aby zapobiec przegrzaniu się części silnikowych.

Cechuje się czystością, uniwersalnością i wydajnością

Dodatki antypienne, przeciwdziałające starzeniu się Fuchs 10W-40 pozwalają utrzymać ciecz w doskonałym stanie, aby była ona wydajna przez wiele sezonów, niezależnie od stopnia eksploatacji pojazdu. Wydajne syntetyki i inne typy olejów o uniwersalnym zastosowaniu znajdziesz w sklepie Olej-silnikowy24.pl.