ELF 10W-40 Olej zamów online w korzystnej cenie

2 produtky
Evolution 700 STI 10W-40
Nr artykułuOIL-601
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast
Evolution 700 Turbo Diesel 10W-40
Nr artykułuOIL-602-2249
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast

Z dedykacją dla wysokoprężnej jednostki napędowej Diesla

Olej silnikowy Elf 10W-40 to przykład klasycznego półsyntetyka. Charakteryzuje się uniwersalnymi parametrami, co sprawia, że nadaje się zarówno do silników napędzanych benzyną, jak również do praktycznie każdego motoru Diesla. To jednak nie wszystko. W tej grupie olejów znajdziemy również produkt przygotowany z myślą o użytkownikach silników wysokoprężnych działających w oparciu o technologię bezpośredniego wtrysku. Niezależnie od tego, czy są one wyposażone w układ Common Rail, czy też go nie posiadają. Ze względu na zastosowaną w tych jednostkach napędowych nowoczesną technologię, wytwarzanie energii niezbędnej do napędzania samochodu odbywa się w szczególnie wymagającym środowisku. Aby zapewnić w nim właściwe smarowanie niezbędne jest stosowanie odpowiednich produktów. Bez wątpienia należą do nich oleje silnikowe z grupy Elf 10W-40.

W jakim celu stworzono silnikowy olej półsyntetyczny Elf 10W-40?

Jak wiadomo większości użytkowników pojazdów samochodowych oleje silnikowe dostępne na rynku rozróżniamy na mineralne, syntetyczne i półsyntetyczne. Dlaczego stworzono tę ostatnią wersję pośrednią? Trzeba wiedzieć, że w silnikach wielu pojazdów wystarczające jest zastosowanie olejów mineralnych. Jednak w przypadku, gdy motor wykonuje pracę w środowisku cechującym się wyższą temperaturą, olej mineralny to zdecydowanie za mało. W wysokiej temperaturze szybko dochodzi do zmiany jego właściwości, przez co nie jest on w stanie zapewnić odpowiedniego smarowania. Potrzeba produktu o innej charakterystyce, cechującego się większą lepkością. Dlatego stworzono oleje z grupy Elf 10W-40, które rozwiązują wspomniany problem.

Półsyntetyk dostępny w każdej chwili

Szczególne przeznaczenie oleju półsyntetycznego Elf sprawia, że praktycznie zawsze jest on dostępny w naszym sklepie internetowym olej-silnikowy24.pl, który zawsze gwarantuje doskonałą obsługę i stawia przede wszystkim na zadowolenie swoich klientów.