CASTROL 80W Olej zamów online w korzystnej cenie

1 produtky
Manual EP 80W
Nr artykułuOIL-144
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast

Wybierz płyn odporny na oddziaływanie termiczne

 

Kiedy silnik pod wpływem rozruchu się nagrzewa, potrzebuje nie tylko smarowania, ale również ochrony przed przegrzaniem. Do tego typu zadań stworzono olej syntetyczny Castrol 80W, który chroni powierzchnie podzespołów, przylegając do nich, dając poślizg częściom ruchomym, minimalizując tarcie. Jest to destylat ropy naftowej wytwarzany w procesie uszlachetnienia i krakingu. Zachowuje on właściwości smarne nawet przy bardzo wysokiej temperaturze, dlatego znajduje zastosowanie w silnikach maszyn, motocykli crossowych i wyścigowych, a także w układach aut osobowych i dostawczych do systemów przekładniowych, skrzyń biegów i innych komponentów mechanicznych, które wymagają profesjonalnego nasmarowania.

 

Skład świadczy o optymalnej lepkości przy zmiennej temperaturze

 

Mieszanina związków poliestrowych, polimerów i innych substancji przeciwko pienieniu się oleju, jak i przeciwko jego utlenianiu się dają odpowiednią lepkość płynu i wpływają na zwiększenie wydajności cieczy. Syntetyk jest odporny termicznie, tzn. że lepkość zostaje zachowana nawet przy dużych skokach temperatur. Do tego płyn nie pieni się nadmiernie, więc jest przeznaczony do długiej eksploatacji - wzrastają interwały wymiany oleju. Nowoczesna zawiesina Castrol 80W zachowuje długo własności smarne, głównie dzięki temu, że w jej składzie znajdują się związki przeciwko starzeniu się płynu. Jednocześnie mieszanka posiada związki dyspersyjne, które służą do oczyszczania systemów mechanicznych i hydraulicznych z osadów. Zapewnia dobrą przepustowość, nic się nie zatyka, a silnik chodzi gładko i płynnie.

 

Jakie rodzaje syntetyków są obecnie dostępne?

 

Możesz zamówić online wybraną zawiesinę smarną na Olej-silnikowy24.pl. Dostępne są mieszanki o specyfikacjach API, SAE MTX Part Synthetic 80W oraz API GL4, MB, MAN i ZF Manual EP 80W.