CASTROL 75W Olej zamów online w korzystnej cenie

2 produtky
Syntrans B 75W
Nr artykułuOIL-114-1189
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast
Syntrans FE 75W
Nr artykułuOIL-194-1190
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast

Czym charakteryzuje się syntetyk przekładniowy?

 

Prawidłowa praca zębatek w systemie przekładniowym ma znaczenie dla płynnej i lekkiej zmiany biegów, dlatego warto postawić na nowoczesny olej o działaniu smarnym i ochronnym. Stosując Castrol 75W będziesz mógł zmieniać biegi szybko i bez zbytniego oporu ze strony podzespołów. Zarówno Syntrans FE 75W, jak i Syntrans B 75W posiadają dopuszczenie API GL-4. Można ich używać w samochodach typu Land Rover, Mazda, Ford, Volvo, Nissan, Jaguar czy Volkswagen. Ponadto wersja B nadaje się do użytku w pojazdach wymagających olejów klasy ZF TE-ML 11. Płyn jest w pełni syntetyczny, tzn. że wyprodukowano go z destylatu ropy naftowej, który poddano procesom uszlachetniania i następnie krakingowi. Do mieszanki dodano związki poliestrów i polimerów, których zadaniem jest utrzymanie odpowiedniej lepkości zawiesiny. Zawiera ona ponadto różne dodatki zwiększające smarność.

 

Z profesjonalnym syntetykiem praca zębatek będzie lekka

 

Dzięki temu, że produkt zawiera przylegające do ścianek zębatki drobinki, działa również po zakończeniu pracy silnika. Umożliwia zatem płynny rozruch, system przekładniowy pracuje lekko, bo olej zmniejszył tarcie dzięki efektywnemu nasmarowaniu wszystkich części. Poza działaniem smarnym płyn wykazuje również własności oczyszczające, zawarte w nim dodatki powodują redukcję zanieczyszczeń. Inne zalety Castrol 75W to m. in.:

  • ochrona przed obciążeniem i przegrzaniem
  • odporność termiczna
  • powolne starzenie się oleju
  • płyn nie krzepnie przy skoku temperatur i nie pieni zanadto
  • umożliwia zwiększenie interwałów wymiany zawiesiny
  • związki przeciwko utlenianiu zwiększają trwałość cieczy

 

 

Różne typy olejów przekładniowych dostaniesz online

 

Wybierz markowe produkty w sklepie Olej-silnikowy24.pl. Są to oryginalne środki smarne pochodzące od uznanych producentów, które służą do smarowania skrzyni biegów, jak i części silnikowych.