CASTROL 75W-90 Olej zamów online w korzystnej cenie

4 produtky
Syntrans Transaxle 75W-90
Nr artykułuOIL-2029-5375
Cena z VAT
Bezpłatna dostawa
Dostępny natychmiast

Nowoczesne płyny syntetyczne spełniają wiele funkcji

 

Wytwarzane w nowoczesnych procesach technologicznych syntetyki typu Castrol 75W-90 działają jednocześnie na kilku płaszczyznach. Po pierwsze zapewniają efektywne nasmarowanie ruchomych części silnikowych, zębatek i przekładni. Po drugie chronią je przed zatarciem i przegrzaniem. Po trzecie ich działanie utrzymuje się podczas i po zakończeniu pracy silnika, przez co ciecz nie spływa z nasmarowanych już podzespołów i zębatki oraz inne części przekładniowe pracują wydajnie przy kolejnym rozruchu. Po czwarte zapewniają odpowiednią przepustowość w całym układzie, oczyszczają go bowiem z osadów. Działanie tego destylatu ropy naftowej jest zatem wielotorowe, a to jeszcze nie wszystko - zawiera on bowiem w składzie dodatki przeciwko utlenianiu się oleju i jego krzepnięciu. Główne zadania syntetyku to:

  • smarowanie układu przekładniowego
  • ochrona przed zatarciem, przeciążeniem i zbytnim nagrzaniem
  • wywołanie płynności pracy zębatek podczas rozruchu
  • redukcja zanieczyszczeń
  • zapobieganie starzeniu się płynu

 

 

Zmieniaj biegi nawet w niskich temperaturach

 

Specyficzną właściwością zawiesiny jest umożliwienie zmiany biegów w skrzyniach manualnych na zimno. Np. syntetyk Syntrans Multivehicle 75W-90 zachowuje odpowiednią lepkość przy niskiej temperaturze, aby start pojazdu był płynny i lekki niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Posiada on dopuszczenie API GL-4. Inne rodzaje oleju Castrol 75W-90 mają klasyfikację API GL-5, BMW, VW, MAN 342 typ S1, Scania STO 1/0, ZF TE-ML 05B, 12B, 17B, 19C, 21B. Można je stosować w układach przekładniowych typu Transaxle i w przekładniach stożkowych.

 

Postaw na wielosezonowy smar przekładniowy

 

Wybierz płyn syntetyczny do użytku przez cały rok, aby zmniejszyć częstotliwość wymiany zawiesiny. W specjalistycznym sklepie internetowym Olej-silnikowy24.pl znajdziesz oryginalne syntetyki, półsyntetyki i ciecze mineralne do zastosowania zarówno w skrzyniach biegów, jak i w silnikach.