CASTROL 75W-140 Olej zamów online w korzystnej cenie

2 produtky
Syntrax Longlife 75W-140
Nr artykułuOIL-46-1198
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast

Syntetyczny olej do przekładni

 

Oleje przekładniowe to specyficzna grupa płynów służących do smarowania. Całkowicie inne oleje stosuje się w skrzyniach manualnych i automatycznych, a jeszcze inne służą do skrzyń dwusprzęgłowych. Często oleje do przekładni muszą spełniać wręcz przeciwstawne wymagania: muszą służyć do ochrony, pracować pod wysokimi naciskami, działać prawidłowo w różnych temperaturach, chłodzić i walczyć z zanieczyszczeniami. Dlatego też podstawową zasadą podczas wybierania oleju przekładniowego jest przestrzeganie specyfikacji przygotowanej przez producenta pojazdu.

 

Który olej dla kogo?

 

Castrol 75W-140 w wersji Syntrax Limited Slip jest olejem w pełni syntetycznym, przeznaczonym do stosowania w samochodach sportowych, w warunkach wysokich obciążeń, do samochodów posiadających na wyposażeniu mechanizm różnicowy o ograniczonym zasięgu. Olej ten z powodzeniem można używać w modelach BMW z serii M oraz w samochodach marki Mercedes Benz AMG. Olej ten zalecany jest także do użytku w tylnych osiach z blokadą dyferencjału w Nissanie GTR oraz do obydwu osi w każdym typie pojazdów terenowych. Olej ten charakteryzuje się wysoką odpornością na ścinanie, wysokim komfortem pracy w wysokiej temperaturze, tłumieniem poziomu hałasu oraz wibracji w osi napędowej, a także wysokim poziomem płynności w niskiej temperaturze.

 

Olej Syntrax Longlife

 

Z kolei olej Castrol 75W-140 Syntrax Longlife przeznaczony jest przede wszystkim do samochodów marki Scania. Jest on dopuszczony do stosowania we wszystkich pojazdach, które muszą spełniać wymóg jakości Scania STO 1:0 oraz STO 2:0 A. Produkt ten można także stosować do mostów napędowych oraz przekładni w autach osobowych, które wymagają oleju, który zgodny jest ze specyfikacją API GL-5. Obydwa typy olejów dostępne są w sklepie Olej-silnikowy24.pl.