CASTROL 5W-30 Olej zamów online w korzystnej cenie

15 produtky
EDGE Professional OE 5W-30
Nr artykułuOIL-382-1152
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast
EDGE Professional Titanium A5 5W-30
Nr artykułuOIL-1837-4835
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast
Magnatec Professional DX 5W-30
Nr artykułuOIL-2377-6756
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast

Dlaczego warto zaopatrzyć się w olej syntetyczny typu 5W-30

 

Oleje syntetyczne, na przykład typu Castrol 5W-30, są bardzo odporne na zmiany lepkości podczas wahań temperatury. Oznacza to, że pracują doskonale w wysokich temperaturach, przez co nie odkładają się wewnątrz silnika. Dzięki temu w znacznym stopniu przyczyniają się do wydłużenia żywotności silnika. Z drugiej zaś strony olej taki zachowuje swoją płynność w bardzo niskich temperaturach, dzięki czemu uruchomienie silnika zimą jest o wiele pewniejsze.Oleje tego typu zdecydowanie wpływają na zwiększenie oszczędności paliwa, a ponadto wolniej się zużywają. Wśród produktów z serii Castrol 5W-30 znajdziemy szeroką gamę olejów do praktycznie każdego typu samochodu.

 

Który olej dla kogo?

 

Wśród olejów typu 5W-30 znajdziemy na przykład Castrol Magnatec 5W – 30 C3, który przy rocznym przebiegu liczącym 20 000 kilometrów w porównaniu z olejem typu SAE 15W-40 sprawia, że możemy zaoszczędzić około 1,5% paliwa. Z kolei olej EDGE Professional Titanium FST Longlife 3 5W-30 został opracowany wraz z firmą Volkswagen specjalnie do najnowszej serii silników tej marki.Wśród innych wartych uwagi olejów Castrol 5W-30 mamy także Castrol EDGE Professional OE 5W-30, czy też EDGE Titanium FST 5W-30 LL. Testy olejów tej marki wykazują, że wpływają one na spore obniżenie tarcia, a co za tym idzie, pozwalają na dłuższą bezproblemową eksploatację jednostki napędowej.

 

Cena równa się jakość

 

Oleje syntetyczne są droższe od olejów półsyntetycznych i mineralnych, ale wraz z ceną zdecydowanie wzrasta jakość produktu. Jeżeli poszukamy interesującego nas oleju w sklepie Olej-silnikowy24.pl, okaże się, że wcale nie musimy wydać wielkich pieniędzy, aby zakupić olej typu Castrol 5W-30.