BMW 5W-30 Olej zamów online w korzystnej cenie

1 produtky
TwinPower Turbo LL-04 5W-30
Nr artykułuOIL-741-2351
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast

Jak wybrać olej?

 

Aby dobrze dobrać olej warto zacząć od zapoznania się z listą olejów zalecanych przez producenta naszego samochodu. Następnie przypomnieć sobie jakiego typu produktu używaliśmy do tej pory. oleje dzielą się na mineralne, syntetyczne oraz półsyntetyczne. Te pierwsze, dawniej najpopularniejsze uzyskiwane są z ropy naftowej. W nowych samochodach często stosuje się oleje syntetyczne, lub półsyntetyczne. Jeżeli mamy starszy samochód ze sporym przebiegiem i dotychczas używaliśmy olejów mineralnych, zmiana na olej syntetyczny może skończyć się wizytą w warsztacie i kosztowną naprawą. Dlatego przy wyborze trzeba zwracać uwagę na bazę. Innym kryterium, które powinniśmy wziąć pod uwagę jest lepkość. Oznacza się ją zgodnie z klasyfikacją SAE, na opakowaniu oznaczenie przypomina kod, np. BMW 5W-30.

 

Tajemniczy kod. Czyli lepkość oleju.

 

Klasyfikacja SAE pozwala określić jak olej będzie się zachowywał przy różnych temperaturach i dobrać go do naszych potrzeb. Lepkość jest w pewien sposób zależna od gęstości, nie są jednak ze sobą tożsame. Symbol BMW 5W-30 oznacza olej syntetyczny o zmiennej lepkości. Oznacza to, że można go stosować w niskich i wysokich temperaturach. Lepkość oznacza opór oleju przed płynięciem, dla wyższych temperatur powinna być większa, dla niskich – mniejsza.

 

Zamów odpowiedni olej online.

 

Wybierając olej weź pod uwagę wskazania producenta, oraz produkty, których już używałeś. Jeśli masz używany samochód i nie wiesz jakiego oleju wcześniej używano, lepiej wybierz półsyntetyczny olej wysokiej jakości. Jeśli stosowano już oleje syntetyczne najlepiej będzie przy nich zostać. Wysokiej klasy oleje zamówisz przez internet na stronie olej-silnikowy24.pl.