BMW 0W-40 Olej zamów online w korzystnej cenie

1 produtky
M TwinPower Turbo LL-01 0W40
Nr artykułuOIL-744-2354
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast

Jak skutecznie dbać o silnik?

 

Najlepszy sposób na skuteczną ochronę silnika to regularna wymiana oleju i używanie produktów wysokiej jakości. W nowych samochodach najczęściej stosuje się oleje syntetyczne. Dzięki nowoczesnej technologii produkcji ich właściwości są bardzo korzystne. Jednak nie zawsze to co wydaje się najlepsze jest odpowiednie dla naszego samochodu. Wybierając olej należy kierować się wskazaniami producenta oraz zwracać uwagę na to jakiego produktu używaliśmy do tej pory. Ważnych informacji o oleju dostarczy nam oznaczenie przypominające kod, które znajdziemy na każdym opakowaniu, np.: BMW 0W-40

 

Uwaga na osady w silniku.

 

Wybierając olej zwróć uwagę na oznaczenie na butelce np. BMW 0W-40. na początku znajdziesz nazwę producenta oleju, następnie cyfry oznaczające lepkość. Jeżeli dotychczas używałeś oleju mineralnego w silniku mógł wytworzyć się osad (tzw. nagar). Jego odrywanie się jest bardzo niebezpieczne gdyż może spowodować powstawanie zatorów i doprowadzić do uszkodzenia silnika. Oleje syntetyczne zapobiegają tworzeniu się nagarów, jednak zastosowanie ich w samochodach, w których osady już się wytworzyły spowoduje niekontrolowane ich odrywanie.

 

Zwracaj uwagę na oznaczenia.

 

Początek kodu oznacza nazwę producenta oleju, następnie cyfry oznaczające lepkość. Oleje o zmiennej lepkości są bardzo wygodne gdyż zachowują swe właściwości w niskich i wysokich temperaturach. Cyfra z lewej odpowiada za oznaczenie dla niskich, a z prawej dla wysokich temperatur. Litera W – oznacza zimę. Oleje oznaczone cyfrą 0 radzą sobie nawet w temperaturach poniżej 30 stopni. Dzięki sprzedaży internetowej w końcu stają się łatwo dostępne. Jeśli chcesz kupić naprawdę dobry olej taki jak BMW 0W-40 wejdź na stronę olej-silnikowy24 i złóż zamówienie na potrzebne produkty.