ATE Olej zamów online w korzystnej cenie

2 produtky
BremsflĂźssigkeit SL DOT4
Nr artykułuOIL-923-2858
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast
BremsflĂźssigkeit SL.6 DOT4
Nr artykułuOIL-924-2860
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast

Konieczność dokonywania regularnej wymiany płynu hamulcowego

 

Każdy użytkownik samochodu od czasu do czasu sprawdza jego stan techniczny pod kątem wymiany stale zużywających się elementów eksploatacyjnych. Kiedy mówimy o układzie hamulcowym, zazwyczaj pierwsze, co przychodzi nam na myśl to elementy takie jak klocki hamulcowe, szczęki, bębny czy zaciski. Nie powinniśmy jednak zapominać o innym ważnym elemencie, bez którego wciśnięcie pedału hamowania nie przyniesie najmniejszego rezultatu. Jest nim specjalnie przygotowany do instalacji płyn hamulcowy. Do braku hamulców prowadzi jednak nie tylko brak płynu, ale również utrata jego właściwości. Jeśli więc nie jest on regularnie wymieniany, może to doprowadzić do poważnych konsekwencji, z katastrofą drogową włącznie. Doskonałym produktem, który może temu zapobiec jest płyn hamulcowy ATE

 

Płyn hamulcowy należy wymieniać regularnie

 

Wybór dobrego płynu hamulcowego to kluczowa kwestia. Problem polega na tym, że płyny hamulcowe, które nie charakteryzują się należytą jakością są zbyt higroskopijne, co oznacza, że po niedługim czasie użytkowania zaczynają wchłaniać wilgoć. Obniża to podstawowy parametr, jaki bierzemy pod uwagę, gdy wybieramy płyn hamulcowy do naszego samochodu. Na skutek zwiększania udziału wody w objętości płynu, obniża się tak zwana temperatura wrzenia. W trakcie hamowania płyn hamulcowy rozgrzewa się błyskawicznie. Jeśli parametr ten zostanie zbyt obniżony, płyn nie będzie w stanie przekazać siły z wciśniętego pedału hamowania na tłoczki znajdujące się w zaciskach. Jeśli więc pokonałeś od 30 do 60 tysięcy kilometróœ, to nadszedł czas na zmianę płynu hamulcowego. Doskonale nadaje się do tego płyn hamulcowy ATE.

 

Płyn hamulcowy ATE dostępny w sklepie internetowym

 

Zarówno płyn hamulcowy ATE, jak również oleje silnikowe z łatwością możesz zamówić w naszym sklepie internetowym olej-silnikowy24.pl.