0W-40 Olej zamów online w korzystnej cenie

14 produtky
ESP 0W-40
Nr artykułuOIL-69-1403
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast
SuperTronic 0W-40
Nr artykułuOIL-183
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast
Nr artykułuOIL-1300
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast
Nr artykułuOIL-609-2303
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast
Nr artykułuOIL-711-2325
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast
Nr artykułuOIL-744
Cena z VAT
doliczając wysyłkę

Dostępny natychmiast

Postaw na ochronę i efektywność działania zawiesiny

Powstałe wskutek destylacji ropy naftowej i procesom uszlachetniania oleje silnikowe nowej generacji wykazują szerokie spektrum działania. Ciecze o lepkości 0W-40 wykazują się wydajnością, odpornością termiczną, smarnością oraz własnościami antykorozyjnymi, ochronnymi i przeciwdziałającymi starzeniu się zawiesiny. Nowoczesne syntetyki, półsyntetyki i produkty mineralne posiadają związki pozwalające na oczyszczanie spalin. Zachodzące procesy dyspersji umożliwiają utrzymanie silnika w czystości, przeciwdziałają zapchaniu filtrów, zaworów i innych elementów w układzie silnikowym. Zapewnienie dobrej przepustowości to jedno, a dwa - smarowanie. Płyn rozprowadza się równomiernie i przylega do ścianek, powierzchni, aby zapewnić lekkość funkcjonowania silnika, a zarazem ochronić go przed negatywnym wpływem tarcia.

Niskie tarcie przekłada się na sprawność silnika i oszczędność

Gdy części chodzą lekko i są dobrze nasmarowane, samochód wykazuje się większą płynnością, przez co spala mniej paliwa, maleje jego zużycie. Podczas rozruchu nie dochodzi do przeciążeń, zachowana jest właściwa temperatura i odpowiednie naoliwienie. Z tego powodu ciecze 0W-40 są często wybierane przez właścicieli aut, ponieważ gwarantują długą eksploatację silnika, chroniąc go przed uszkodzeniem mechanicznym, zatarciem czy przegrzaniem. Wiele z nich wykazuje się niską zawartością popiołu, przez co nie dochodzi do zanieczyszczeń. Są to produkty bogate w związki przeciwdziałające procesowi starzenia się oleju, jak i zapobiegające jego utlenianiu się.

Wybierz produkt w zależności od Twojej marki samochodu

Oleje mineralne, syntetyczne i półsyntetyczne posiadają swoje przeznaczenie, dlatego należy je dobierać do silników samochodowych zależnie od marki i wskazań producenta. Jeśli chodzi natomiast o lepkość płynu i jego własności, tu już można postawić na swoje indywidualne preferencje. Aby dobrać odpowiednią ciecz, wejdź na Olej-silnikowy24.pl i dowiedz się, który produkt można zastosować w Twoim pojeździe.